Menu
Kommende kampe de næste 30 dage
April 2024
13.
lørdag
11.00
Løjt IF
livescore
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 565
Løjt Idrætsanlæg
Nord-Als B
Løjt Idrætsanlæg
13.
lørdag
11.00
FC Sønderborg
livescore
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 713
Sønderborg Stadion Kunstgræs
Stensballe IK
Sønderborg Stadion Kunstgræs
13.
lørdag
13.00
Nord/Als B
livescore
4 - 3
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 95
Nordals Idrætscenter
Dybbøl IU
Nordals Idrætscenter
13.
lørdag
13.00
Sønderborg Fremad
UDS
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 169
Bygma Park
Nord/Als B
Bygma Park
13.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
livescore
4 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2007) 11:11 - forår 2024 • Pulje 402
Sønderborg Stadion Kunstgræs
IF Lyseng
Sønderborg Stadion Kunstgræs
13.
lørdag
14.15
Kolding B
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 11
Mosevej Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Mosevej Kunstgræsbane
14.
søndag
12.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 501
Sønderborg Stadion Kunstgræs
FK Viborg
Sønderborg Stadion Kunstgræs
15.
mandag
19.00
Nord/Als B
-
Herrer
M+40
M+40 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Skelde GF
Nordals Idrætscenter
15.
mandag
19.00
Lysabild SG
-
Herrer
M+55
M+55 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Lysabild Skole
Nord-Als B
Lysabild Skole
15.
mandag
19.15
Gråsten B
-
Kvinder
Senior
Kvinder C1 7:7 - Forår 2024 • Pulje 510
Aarsbjerg Idrætscenter
Nord/Als B
Aarsbjerg Idrætscenter
16.
tirsdag
18.00
Broager UI (1)
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 365
Broager Idrætscenter
Nord-Als B (1)
Broager Idrætscenter
17.
onsdag
18.00
Nord-Als B
-
Kvinder
U15
U15 Piger C (2009-10) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 395
Nordals Idrætscenter
Rødekro/Løjt
Nordals Idrætscenter
17.
onsdag
19.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 466
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
BNS
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
18.
torsdag
19.00
Egernsund KIF
-
Herrer
M+32
M+32 11:11 - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Egernsund Stadion
Nord-Als B
Egernsund Stadion
20.
lørdag
13.00
Hørup/Notmark
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 95
Hørup Stadion
Nord/Als B
Hørup Stadion
20.
lørdag
13.00
Hjørring FK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 501
Hjørring IF's Anlæg
FC Sønderborg
Hjørring IF's Anlæg
20.
lørdag
13.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614
Sønderborg Stadion Kunstgræs
Næsby BK
Sønderborg Stadion Kunstgræs
20.
lørdag
13.00
Nord/Als B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 169
Nordals Idrætscenter
Hørup/Notmark
Nordals Idrætscenter
21.
søndag
10.00
Sønderborg B
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 312
SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
Nord-Als B
SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
21.
søndag
11.30
Nord-Als B
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 768
Nordals Idrætscenter
Sønderborg B
Nordals Idrætscenter
21.
søndag
14.00
FC Sønderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 11
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
Kolding IF
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
21.
søndag
16.00
Ringkøbing IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 713
Ringkøbing Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Ringkøbing Kunstgræsbane
22.
mandag
18.00
Nord-Als B
-
Kvinder
U15
U15 Piger C (2009-10) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 395
Nordals Idrætscenter
BVF21
Nordals Idrætscenter
22.
mandag
19.00
Notmark SU
-
Herrer
M+40
M+40 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Diamanten, Fynshav - Ude
Nord/Als B
Diamanten, Fynshav - Ude
22.
mandag
19.00
Nord-Als B
-
Herrer
M+55
M+55 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Notmark SU
Nordals Idrætscenter
22.
mandag
19.15
Nord/Als B
-
Kvinder
Senior
Kvinder C1 7:7 - Forår 2024 • Pulje 510
Nordals Idrætscenter
Toftlund IF
Nordals Idrætscenter
23.
tirsdag
18.00
Nord-Als B (1)
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 365
Nordals Idrætscenter
Felsted IF (1)
Nordals Idrætscenter
24.
onsdag
18.30
Nord-Als B
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 565
Nordals Idrætscenter
Skærbæk B
Nordals Idrætscenter
24.
onsdag
19.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 466
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
Løjt IF
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
26.
fredag
19.00
Rødding IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 11
Rødding Stadion
FC Sønderborg
Rødding Stadion
27.
lørdag
11.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 713
Sønderborg Stadion Kunstgræs
FC Fredericia
Sønderborg Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
12.00
Vojens BI
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 768
Vojens Fritidscenter
Nord-Als B
Vojens Fritidscenter
27.
lørdag
14.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2007) 11:11 - forår 2024 • Pulje 402
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
Oure Fodbold Akademi
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
28.
søndag
10.00
Nord-Als B
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 312
Nordals Idrætscenter
BNS
Nordals Idrætscenter
28.
søndag
14.00
Haderslev FK
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 466
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
FC Sønderborg
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
28.
søndag
15.00
Sønderborg Fremad
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 95
Bygma Park
Nord/Als B
Bygma Park
28.
søndag
15.00
Egen UI
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 169
Guderup Idrætsanlæg
Nord/Als B
Guderup Idrætsanlæg
29.
mandag
19.00
Nord/Als B
-
Herrer
M+40
M+40 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Midtals IF
Nordals Idrætscenter
29.
mandag
19.15
Løjt IF
-
Kvinder
Senior
Kvinder C1 7:7 - Forår 2024 • Pulje 510
Løjt Idrætsanlæg
Nord/Als B
Løjt Idrætsanlæg
29.
mandag
19.15
Sønderborg Fremad
-
Herrer
M+55
M+55 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Bygma Park
Nord-Als B
Bygma Park
30.
tirsdag
18.00
Nord-Als B (1)
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 365
Nordals Idrætscenter
Graasten B
Nordals Idrætscenter
Maj 2024
1.
onsdag
18.00
Hørup UI
-
Kvinder
U15
U15 Piger C (2009-10) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 395
Hørup Stadion
Nord-Als B
Hørup Stadion
1.
onsdag
18.30
Nord-Als B
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 565
Nordals Idrætscenter
Hørup/Lysabild
Nordals Idrætscenter
1.
onsdag
19.00
SINE
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2007) 11:11 - forår 2024 • Pulje 402
Sportsefterskolen SINE
FC Sønderborg
Sportsefterskolen SINE
2.
torsdag
18.00
Nord-Als B
-
Herrer
U11
U11 Drenge C2 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 322
Nordals Idrætscenter
Sønderborg Fremad
Nordals Idrætscenter
2.
torsdag
19.00
Vildbjerg SF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 501
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
FC Sønderborg
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2.
torsdag
19.00
Nord-Als B
-
Herrer
M+32
M+32 11:11 - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Gråsten B
Nordals Idrætscenter
3.
fredag
19.00
Esbjerg fB
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614
Esbjerg Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Esbjerg Kunstgræsbane
4.
lørdag
11.00
Nord/Als B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 169
Nordals Idrætscenter
Svenstrup UF
Nordals Idrætscenter
4.
lørdag
13.00
Nord/Als B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 95
Nordals Idrætscenter
Broager UI
Nordals Idrætscenter
4.
lørdag
13.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 501
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
Hobro IK
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
4.
lørdag
15.00
Esbjerg fB
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2011) 11:11 - forår 2024 • Pulje 713
Esbjerg Kunstgræsbane
FC Sønderborg
Esbjerg Kunstgræsbane
5.
søndag
10.00
Gråsten B
-
Kvinder
U8
U8 Piger (2016) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 131
Aarsbjerg Idrætscenter
Nord-Als B
Aarsbjerg Idrætscenter
5.
søndag
10.00
Hørup UI
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (2015) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 125
Hørup Stadion
Nord-Als B
Hørup Stadion
5.
søndag
10.00
Nord-Als B
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 312
Nordals Idrætscenter
Dybbøl IU
Nordals Idrætscenter
5.
søndag
11.30
Nord-Als B
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 768
Nordals Idrætscenter
Kolding B
Nordals Idrætscenter
5.
søndag
12.00
FC Sydvest
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 565
Tønderhallerne
Nord-Als B
Tønderhallerne
5.
søndag
14.00
FC Sønderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 11
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
Sønderborg Fremad
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
5.
søndag
14.00
FC Sønderborg
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2007) 11:11 - forår 2024 • Pulje 402
Sønderborg Stadion Kunstgræs
FC Skanderborg
Sønderborg Stadion Kunstgræs
6.
mandag
19.00
Nord/Als B
-
Herrer
M+40
M+40 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Dybbøl IU
Nordals Idrætscenter
6.
mandag
19.00
Midtals IF
-
Herrer
M+55
M+55 7:7 (6:6) - Forår/Efterår 2024 • Pulje 1
Thøisen Murerfirma Arena - Ketting
Nord-Als B
Thøisen Murerfirma Arena - Ketting
6.
mandag
19.15
Toftlund IF
-
Kvinder
Senior
Kvinder C1 7:7 - Forår 2024 • Pulje 510
Toftlund Stadion
Nord/Als B
Toftlund Stadion
7.
tirsdag
18.00
Egen UI
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 365
Guderup Idrætsanlæg
Nord-Als B (1)
Guderup Idrætsanlæg
7.
tirsdag
18.30
Sønderborg B (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 95
SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
Nord/Als B
SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
8.
onsdag
18.00
Broager UI
-
Kvinder
U15
U15 Piger C (2009-10) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 395
Broager Idrætscenter
Nord-Als B
Broager Idrætscenter
9.
torsdag
12.00
Ribe BK
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 11
Kunstgræs Lynddahl Park Ribe
FC Sønderborg
Kunstgræs Lynddahl Park Ribe
9.
torsdag
14.00
Hørup/Lysabild
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 565
Hørup Stadion
Nord-Als B
Hørup Stadion
11.
lørdag
13.00
Nord/Als B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 95
Nordals Idrætscenter
Egen UI
Nordals Idrætscenter
12.
søndag
11.30
Nord-Als B
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 768
Nordals Idrætscenter
Aabenraa BK
Nordals Idrætscenter
12.
søndag
13.00
Sønderborg B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 169
SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
Nord/Als B
SwipBox Arena - Sundsmarkcentret
12.
søndag
14.00
FC Sønderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2024 • Pulje 11
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
BV Oksbøl
BAUHAUS ARENA - Sønderborg
Luk